תפריט תחזית פורום כניסה
הצטרפותחברים
שבת, 28.05.2022
כ"ז אייר התשפ"ב
סיזונט - דף הבית אודות כתבות ומאמרים גלרית תמונות סיזונפדיה תנאים והגבלות הצטרפות צור קשר
חדשות ועדכונים:

מדריך צילום ברקים

להלן מדריך בסיסי לצילום ברקים למעוניינים להתנסות בחוויה הכל כך מרגשת. יינתנו הנקודות הבסיסיות עליהן יש לשים דגש,ודוגמאות ספציפיות לביצוען במצלמה קומפאקטית של קאנון . בהצלחה:
  1. מלבד מצלמה המאפשרת חשיפה ארוכה ,ותיחת צמצם נשלטת,חובה להשתמש בחצובה. בשוק ניתן למצוא גם מיני חצובות זולות ונוחות מאוד לנשיאה ושימוש שיעשו יפה את העבודה.
  1. זיהוי מוקד הברקים עליו תתמקד בצילום,וזיהוי תדירותם שיאפשר לצלם להעריך מתי עליו לצלם את התמונה ע"מ שבאמת ייתפס הברק.
  1. מיקום. יש לבחור במיקום בו יש כמה שפחות אור,וכמה שפחות תאורה בין המצלמה לבין מוקד הברקים.

4. כיוון המצלמה. בשלב זה נכוון את הצמצם ואת זמן החשיפה.לאחר שכיוונו את המצלמה למצב ידני [M],בכפתור שבראש המצלמה מצד ימין, נמצא בגב מצלמה הקאנון ארבעה כפתורים קטנים סביב הכפתור הגדול. לחיצה על הכפתור השמאלי העליון (ציור של פח מעליו) ייתן שליטה על הצמצם וזמן החשיפה. הצמצם- ככל שערכו נמוך יותר הוא רחב יותר,לכן ייכנס יותר אור לתמונה ולהיפך.ערכי הצמצם נעים בד"כ בין 2.6 ל- 12,תלוי במצלמה. שחקו בערכים ובחרו את הערך שייראה סביר ולא מואר מדי במסך המצלמה. כך גם עם זמן החשיפה- מכיוון שאי אפשר לצלם ברק בלחיצת כפתור רגילה,נבחר זמן חשיפה ממושך של מספר שניות,תלוי בכמות האור באזור הצילום,שוב,מומלץ לשחק עם הערכים ולראות מה מתקבל במסך התצוגה. ערך צמצם מומלץ בכלליות הוא F5.6 וערך זמן חשיפה 5-10 שניות,תלוי בתדירות הברקים וכמות האור באזור. הגדלת זמן חשיפה יגדיל סיכוי לצלם ברק,אולם יפגע באיכות התמונה במיוחד אם יש אור בסביבה,אור שייכנס לפריים.
5. ISO -רגישות לאור. ערך גבוה יותר ייצג רגישות גבוהה יותר לאור. אנו נבחר בערך נמוך יחסית ,תלוי מרחק הברק. אם הברק מאוד רחוק וחלש נגדיל מעט את הרגישות.
6. כעת מה שנותר זה לצלם,להתנסות ,ללמוד מההתנסות ולתקן\לשפר לקראת הפעמים הבאות. צריך סבלנות רבה וכמובן ידע במזג אוויר ישפר את הסיכוי לדעת היכן ומתי לחפש את הברקים.
בהצלחה

כל הזכויות שמורות-משה קלוקובסקי
תודות לגולשי הפורום ולדוד שהמי על עזרה באיסוף האינפורמציה.
נעשה באהבה ע"י © כל הזכויות שמורות 2022 
ההודעה נשלחה בהצלחה!
נציגנו ישובו אליכם בהקדם, תודה